top of page

Mercedes-Benz  E250D 113KM  W124 

Rok produkcji 1994

Przebieg 245.000km

Cena 39.900 zł   Faktura VAT marża

Samochód kupiony w Niemczech od pierwszego i jedynego właściciela,  doktora urodzonego w 1933r.

Auto od pierwszego do ostatniego dnia serwisowane w jednym serwisie ASO MERCEDES KUNZMANN w Niemczech. W Polsce auto używano okazjonalnie, hobbystycznie. Serwisowane w ASO MERCEDES GRUPA WRÓBEL OPOLE.

Pedantycznie zadbany egzemplarz, od miłośnika modelu 124, w perfekcyjnym stanie wizualnym 
i technicznym. Mercedes jest przysłowiowym „oczkiem w głowie” właściciela. Garażowany,  regularnie serwisowany i nie jeżdżony podczas zimy. Samochód absolutnie bezwypadkowy. Wszystkie szyby w aucie oryginalne Mercedesa. Samochód posiada w 90% pierwszy lakier w nieskazitelnym stanie i co najważniejsze jest kompletnie bez rdzy.

Po sprowadzeniu z Niemiec, w aucie wymieniono wszystkie oleje, filtry i płyny ustrojowe. Założono nowy oryginalny akumulator Mercedesa, nowe opony Michelin Energy, nowy układ wydechowy (na gwarancji), oraz komplet oryginalnych świec. Wykonano zabezpieczenie antykorozyjne w profesjonalnej firmie RUST-GUM z Opola.

Wnętrze samochodu jest w stanie gabinetowym. Tapicerka siedzisk i boczków drzwi  jest w idealnym stanie i pomimo upływu tylu lat zachowała swoją sprężystość. Żadnych przetarć, dziur czy przebarwień. Materiał i elementy kokpitu są kompletne, matowe i wyglądają jak nowe. Elementy drewniane są kompletne, niepopękane i lśnią jak pierwszego dnia. Wskazówki zegarów mają żywy pomarańczowy kolor. Wewnątrz samochodu działają wszystkie podświetlenia, lampki czy kontrolki i wciąż wyczuwalny jest zapach nowego - starego Mercedesa.

Z wyposażenia auto posiada min. : klimatyzację, automatyczną skrzynię biegów, centralny zamek, elektryczne szyby, elektryczne lusterka, pneumatycznie składane zagłówki, felgi aluminiowe, oryginalne dywaniki, oraz nowy, nigdy nieużywany hak Oris.

W okresie dwóch lat użytkowania w Polsce, wykonano m.in.:  wymieniono uszczelkę pokrywy zaworów, wymiana przewodów oraz oringów paliwowych, wymiana oleju w moście, wymiana oleju w skrzyni biegów, wymiana wszystkich pasków i rolek, wymiana klocków, tarcz i czujników hamulcowych, wymiana oringów i uszczelnienie pompy paliwowej, uszczelniacz wału korbowego, wyczyszczenie układu hamulcowego oraz wiele innych drobnostek.

Żeby doprowadzić auto do obecnego stanu w ostatnim okresie wydano przeszło 9.000,- PLN. Wszystkie w/w zabiegi dokonano w serwisie Mirosława Sosny - najlepszego specjalisty od klasycznych mercedesów w województwie opolskim, współpracującego z ASO MERCEDES w Opolu. Naprawy i wymiany dokonywane były na oryginalnych częściach i są udokumentowane rachunkami a także odnotowane w książce serwisowej

Mercedes posiada komplet książek i dokumentów, kompletną książkę serwisową dokumentującą przebieg, niemieckie przeglądy TUV, faktury dokumentujące ostatnie wymiany i naprawy, oraz komplet czterech oryginalnych kluczyków.

Samochód  zarejestrowany i ubezpieczony do końca 2019r., z nowym badaniem technicznym.

Aktualnie, auto jest świeżo po serwisie w ASO (11.01.2019r.) Wymieniono wszystkie oleje, filtry i płyny. Samochód od początku do końca był użytkowany na oleju syntetycznym. Obecnie silnik pracuje na oleju Valvoline Max Life 5W-40 Full Synthetic. Od ostatniego serwisu olejowego samochód przejechał ok. 300 km.

 W aucie absolutnie nic nie wymaga naprawy. Ciśnienie oleju wzorowe. Silnik pracuje równo i cicho. Skrzynia działa płynnie, bez zarzutu. W zawieszeniu nie ma luzów, auto z gracją wybiera każdą nierówność drogi. Mercedes prowadzi się i zachowuje lepiej niż niejedno nowe auto.

Silnik jak i cała mechanika funkcjonują bezproblemowo, nawet w srogie mrozy. Próba prędkości przeprowadzona w ostatnim czasie pokazała, że samochód wciąż jest w stanie rozpędzić się do prędkości 185 km/h. Średnie spalanie tego egzemplarza to 8l/ 100km. Kultura pracy silnika w tym egzemplarzu jest naprawdę wyjątkowa.

 Auto w świetnej konfiguracji, w doskonałym stanie, z klimatyzacją i automatyczną skrzynią biegów.

Zakup większości samochodów klasycznych to zazwyczaj dopiero początek wydatków. Ze statystyk wynika, że potrzeba co najmniej roku i wielu środków, na doprowadzenie starego samochodu, pozornie w dobrym stanie i z niewielkim przebiegiem do stanu w którym można go normalnie i bezproblemowo eksploatować. Nie dotyczy to tego egzemplarza, gdzie pedantycznie dbano o każdy detal i nie żałowano środków ani czasu by cieszyć nim oko każdego dnia. Oferta jest kierowana do osób, które chcą kupić solidny samochód na lata i wiedzą, że dobrych, klasycznych samochodów jest mało, dlatego mają one swoją wartość.

Jeżeli szukasz MERCEDESA 124 w idealnym stanie, który długo posłuży nowemu właścicielowi, a może posłużyć również jako lokata kapitału, ta oferta jest właśnie dla Ciebie.

Nabywca może wsiąść do auta i z miejsca pojechać nim na przysłowiowy „koniec świata”.

Z czystym sercem można polecić ten egzemplarz najbardziej wymagającemu Klientowi.

Na wszystkie pytania chętnie odpowiem pod nr. tel. 796 72 12 30.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

bottom of page